צור קשר

רוצה לרכוש דירה?

עורך-דין מקרקעין ושמאי מקרקעין

  עורך דין סכסוכי שכנים

  אוכלוסיית ישראל הולכת וגדלה בקצב מהיר מאוד, וכתוצאה מכך אין לנו ברירה אלא להצטופף – ולחיות יחדיו בבניינים משותפים. לפעמים נוצרות חברויות אמיצות, וכולנו מכירים את הפתגם "טוב שכן קרוב מאח רחוק", אבל יש גם לא מעט מצבים שבהם המגורים באותו מבנה מייצרים מתחים ואפילו סכסוכים. בחלק מהמקרים השכנים מצליחים בכוחות עצמם, או בעזרת שכנים אחרים, למצוא פתרון, אבל יש גם מצבים שבהם רק בעזרת עורך דין סכסוכי שכנים מסתיימים. משרד עו"ד עומר מרגלית מטפל בהצלחה במקרים אלה על בסיס ניסיון רחב היקף ויכולת למצוא את הפתרון הנכון ביותר לכל סיטואציה.

  איך ניתן לפתור בעזרת עורך דין סכסוכי שכנים?

  * מכתב התראה – בחלק מהמקרים מכתב רשמי מעורך דין, שמפרט באופן ברור וחד את החוקים הרלוונטיים שהשכן שאיתו אתם מסוכסכים מפר, עשוי להספיק כדי לשנות את התנהגותו.

  * הגשת בקשה לצו מניעת הטרדה מאיימת – אם כתוצאה מסכסוך עם שכן כזה או אחר, אתם חשים מאוימים, ניתן לפנות לעזרת בית המשפט – כמובן בעזרת עו"ד מיומן – ולקבל צו למניעת הטרדה מאיימת (שאוסר על יצירת קשר אתכם, ובוודאי שעל איומים, התחקות אחרי המעשים שלכם ועוד).

  * הגשת תביעה – סכסוך לגבי שימוש במקרקעין עשוי לחייב הגשת תביעה שתידון בבית משפט שלום או בפני מפקח על הבתים המשותפים בלשכת רישום המקרקעין. בית המשפט או המפקח יפסקו בנושא שבמחלוקת, ושני הצדדים יתנהלו בהתאם לפסיקה זו.

  שירות זמין ומחויב

  משרד עו"ד עומר מרגלית מתמקד אך ורק בתחום המקרקעין. בזכות החלטה זו הצטבר במשרד ידע רחב היקף ומעמיק מאוד גם יחד בכל הסוגיות הקשורות לנדל"ן, לרבות סכסוכים בין שכנים. בהקשר זה חשוב לזכור שעבור עורך דין סכסוכי שכנים הם לא עוד קונפליקטים רגילים, אלא נושא רגיש שמחייב תשומת לב מרבית לכל פרט ופרט. השירות של משרד עו"ד עומר מרגלית ניתן מתוך מודעות מלאה לרגישות זו, ומתאפיין במחויבות מוחלטת לכל לקוח. עורכי הדין במשרד אמונים גם על ליטיגציה משפטית, כלומר הופעה בפני בתי משפט, כך שאם ייווצר בכך צורך, מובטח לכם ייצוג איכותי ואפקטיבי.

  עורך דין לענייני שכנים

  בניינים משותפים הם צורת המגורים הנפוצה ביותר בישראל. חיים בבניין כזה מחייבים התנהלות מסוימת. בפרט חשוב להתחשב בזולת ובמקרים מסוימים אפילו להתפשר. למרבה הצער לא בכל המקומות ישנם יחסי שכנות טובה, ולמעשה בלא מעט בניינים מתגלים קונפליקטים ואפילו סכסוכים של ממש. במקרים אלה מומלץ לפנות לאיש מקצוע מתאים – עורך דין לענייני שכנים, וכך להבטיח טיפול מקצועי מיטבי בסוגיה. משרד עו"ד עומר מרגלית הוא משרד בוטיק המתמחה במקרקעין, ובפרט בסכסוכי שכנים.

  המקרים שבהם מטפל עורך דין לענייני שכנים

  * רעש חריג – החוק מאפשר הגשת תלונה במקרים של רעש חריג אחרי השעה 23:00 ועד 7 בבוקר למחרת (בימי חול), וכן בין 2 ל-4 בצהריים. החוק לא מתייחס למקור רעש ספציפי, ולכן הוא רלוונטי למוזיקה קולנית, שיפוצים או כל התנהלות אחרת שמייצרת דציבלים רבים מדי.

  * סכסוך חנייה – במקרים שבהם אין חניות רשומות בטאבו, או כשהחנייה כן רשומה כחוק אבל אחד השכנים מתעלם מכך ומשתמש בה לצרכיו.

  * מפגעים שונים – לדוגמה, נזילה מדירה אחת שגורמת נזק כבד בדירה אחרת ולמרות זאת השכן שאחראי לתיקון הנזילה מסרב לעשות זאת.

  * גבולות לא ברורים – לרבות השתלטות על חצר מצד שכן אחד שהופך אותה לשטח פרטי שלו.

  * דיירים סרבנים – שכן שלא מוכן לשלם את דמי הוועד, התנגדות לתמ"א 38 ועוד.

  ליווי צמוד וייצוג גם בבית המשפט

  עורך דין לענייני שכנים מספק ייעוץ משפטי רלוונטי, ובמידת הצורך גם מגיש תביעה שתידון בפני בית משפט או בפני המפקח על הבתים המשותפים שמוסמך לדון בקשת רחבה של סכסוכי שכנים. משרד עו"ד עומר מרגלית צבר ניסיון רב בתחום ספציפי זה, ומביא לידי ביטוי את הבקיאות והידע בכל תיק. תחום מומחיות נוסף הוא ליטיגציה, כלומר הופעה בפני ערכאות שיפוטיות, ולכן השירות של עורכי הדין במשרד מתאפיין בסטנדרטים גבוהים גם במקרים שמסתיימים בהכרעת שופט או שופטת. מאפיינים נוספים של התנהלות המשרד הם זמינות גבוהה, יושרה מוחלטת ומחויבות מלאה ללקוחות.